Dom jednorodzinny, mały czy duży. Ustawa o ochronie praw lokatorów a obowiązki najemców. Technologia i zalety budowy domu murowanego. Budowa domu a odbiór prac budowlanych. nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, domy w kole, nieruchomości w kole, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości Koło - Domy

dom jednorodzinny w budownictwie

Wymiennik ciepła - Urządzenie służące do wymiany energii cieplnej pomiędzy dwoma jej nośnikami, czyli substancjami będącymi w stanie ciekłym lub gazowym.

finanse: mieszkanie, dom, nieruchomość

Lokata terminowa - w przypadku lokaty terminowej, klient zobowiązuje się do nie podejmowania środków z banku przez określony czas, po którym bank zwraca klientowi kwotę podstawową wraz z odsetkami. Podjęcie środków przed terminem powoduje, że klient banku ponosi konsekwencje karne, z reguły w postaci utraty części bądź całości nagromadzonych odsetek.

ubezpieczenie: mieszkania

Opłaty za prowadzenie działalności inwestycyjnej - Opłata za zarządzanie przez zakład ubezpieczeń składką.

Dom jednorodzinny, mały czy duży

Jeżeli planujemy wybudować dom jednorodzinny nie zawsze orientujemy się jaki ma on być duży. Osobom, które nigdy nie mieszkały w domu jednorodzinnym, nie jest łatwo ustalić, jaka powierzchnia użytkowa będzie dla nich odpowiednia, a co za tym idzie, który z projektów domu wybrać.

Należy pamiętać, że dom jednorodzinny nie może być ani za mały, ani za duży. W pierwszym przypadku domownicy będą wchodzić na siebie, a radość z posiadania własnego dachu nad głową zginie w ciasnocie. Jednak zbyt duży dom to również zbyt duże koszty budowy i jego utrzymania, za duża przestrzeń może spowodować również oddalanie się od siebie członków rodziny, którzy z rzadka tylko będą się spotykać.

Trzeba pamiętać o tym, że w projektach domów, schody, garaż, a także powierzchnia balkonów i tarasów nie jest wliczana do powierzchni użytkowej, ale z kolei jest ujęta w powierzchni netto. Salon połączony z jadalnią i kuchnią zawsze będzie wydawał się większy niż jest, również kuchnia w takim przypadku może być mniejsza. Warto pamiętać, że zaprojektowana przy kuchni spiżarnia będzie bardzo wygodna w użytkowaniu.

Wybierając projekt należy pamiętać, że w domach jednorodzinnych projektuje się zwykle jedną lub dwie łazienki, jedną dla domowników (duża, mieszcząca często dodatkowo pralnię), drugą dla gości (niewielkie pomieszczenie z umywalką i prysznicem).

Możliwości jest bardzo dużo i wszystko zależy od potrzeb i preferencji użytkowników, hol może być przestronnym miejscem reprezentacyjnym (np. połączonym z salonem) lub ograniczonym do minimum korytarzem, natomiast wiatrołap może być wygodnym miejscem z szafą wnękową i dużym lustrem lub zostać zminimalizowany do niedużej szafki na buty i jednego wieszaka.

konin nieruchomości, konin mieszkania

nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, domy w kole, nieruchomości w kole, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

domy w budownictwie

Radiacja ogniowa - Oznaczana jako W, określa o jakiej gęstości strumień ciepła może przejść przez przegrodę podczas pożaru tak, aby nie doszło do zapalenia się materiałów czy oparzenia ludzi znajdujących się po drugiej stronie.

Murłaty - Tak nazywane są drewniane belki ułożone na górnej powierzchni muru. Ich zadaniem jest przeniesienie i równomierne rozłożenie na mur obciążeń z więźby dachowej, a co za tym idzie, zapewnienie jej większej stabilności.

prawo: domy, mieszkania

Decyzja o warunkach zabudowy - jest to rodzaj decyzji administracyjnej, określającej warunki zabudowy dla terenu, dla którego nie został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wydaje ją - na wniosek inwestora - wójt, burmistrz albo prezydent miasta, a dla terenów zamkniętych (m.in. ze względu na obronność i bezpieczeństwo państwa) - wojewoda. Decyzję o warunkach zabudowy można uzyskać, jeśli:

  • co najmniej jedna działka sąsiednia, dostępna z tej samej drogi publicznej, jest zabudowana w sposób pozwalający na określenie wymagań dotyczących nowej zabudowy (chodzi m.in. o gabaryty i formę architektoniczną obiektów budowlanych, linie zabudowy oraz intensywność wykorzystania terenu),
  • teren ma dostęp do drogi publicznej,
  • istniejące lub projektowane uzbrojenie terenu jest wystarczające dla zamierzenia budowlanego. Warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli wykonanie uzbrojenia terenu zostanie zagwarantowane w drodze umowy zawartej między właściwą jednostką organizacyjną a inwestorem,
  • teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne,
  • decyzja jest zgodna z przepisami odrębnymi.

Organ, który wydał decyzję, jest zobowiązany - za zgodą strony, na rzecz której decyzja została wydana - do jej przeniesienia na rzecz innej osoby, jeśli przyjmuje ona wszystkie warunki zawarte w decyzji.

Hipoteka - powstaje z chwilą wpisu do księgi wieczystej, ale obciąża nieruchomość z mocą wsteczną od chwili złożenia wniosku o jego dokonanie.

działka w ubezpieczeniach

suma gwarancyjna - w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej określona w umowie ubezpieczenia kwota stanowiąca górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela.

finanse: kupno działki

Opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego - jednorazowa opłata, płatna przy składaniu wniosku kredytowego.

Nieruchomości Koło - Domy © 2024

Dom jednorodzinny, mały czy duży. Ustawa o ochronie praw lokatorów a obowiązki najemców. Technologia i zalety budowy domu murowanego. Budowa domu a odbiór prac budowlanych. nieruchomości, mieszkania, domy, działki, grunty, lokale, domy w kole, nieruchomości w kole, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana